PRZEWODNIK GRUPY

ks. Paweł Samborski

 

"Strażak to człowiek, który idzie tam gdzie inni uciekają przed śmiercią"

 ks. Paweł Samborski 


 

Ks. Paweł Samborski jest wikarym w parafii pw. Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie , członkiem  OSP w  Brzostku, oraz  kapelanem Komandorii Polskiej Wojskowego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy i Lazarytą. Jest również  katechetą. w Szkole Mistrzostwa Sportowego RESOVIA (szkoła piłkarska) w Rzeszowie,Prowadzi prace duszpasterskie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi . w parafii, .

Kapelan Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, oraz Komendy Miejskiej i Jednostek Ratowniczo Gaśniczych PSP w Rzeszowie. Czynnie uczestniczy w życiu  strażaków  służąc im na co dzień wsparciem psychologicznym i posługą kapłańską.

Jak zachodzi potrzeba, wspiera  w pracy  krajowego kapelana strażaków, służąc  również strażakom na terenie województwa podkarpackiego.


 

,, ..Dobrze wykorzystany charyzmat domaga się bezinteresownego poświęcenia dla innych. Być Strażakiem to powód do dumy i chluby, ale to także zobowiązanie. Strażak to człowiek nadziei. Niesie nadzieję tym, którzy są w potrzebie. Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. Tam, gdzie ludzie nie widzą nadziei, pojawiają się ci, którzy oddając własne zdrowie i życie, niosą nadzieję na życie poszkodowanym. Strażacy spiesząc z pomocą poświęcają swoje siły, zdolności, czas, zdrowie a czasem i życie, aby ratować życie innym..."

 

ks. Paweł Samborski