SZEF LOGISTYKI

 st. kpt. w st. spocz. Elżbieta Bulikowska

O całą logistykę pielgrzymki dba Pani  st. kpt Elżbieta Bulikowska. Już kilka miesięcy przed pielgrzymką, szef logistyki podejmuje prace mające na celu zapewnienie pielgrzymom wszystkiego co jest niezbędne zarówno na trasie jak i na noclegu. 


 

W tym celu wraz  z Przewodnikiem Duchowym,  kapelanem Krzysztofem Jackowskim,  przemierzają całą trasę aby potwierdzić zgodę na przyjęcie pielgrzymów, oraz sprawdzić warunki noclegów.  Podczas pielgrzymki Szef Logistyki nie pielgrzymuje wraz z pielgrzymką, lecz zabezpiecza wszystko to co jest niezbędne dla pielgrzyma. I tak  m.in.  dba o przygotowanie zw. „wspólnego stołu„ tj.  posiłku rano i wieczorem i co bardzo ważne o życiodajną WODĘ na trasę,  przygotowuje noclegi.

Po porannej  mszy świętej i wymarszu grupy, zwija nocleg, zabezpiecza bagaże główne pielgrzymów, artykuły żywnościowe, uzupełnia artykuły spożywcze które muszą być uzupełniane na bieżąco. oraz dba pozostawienia miejsca noclegowego w należytym porządku.  Bardzo ważnym aspektem jest też wszelkiego rodzaju łączność  czy  organizacja spraw medycznych i sanitarnych.

Gdy bieżący dzień jest zabezpieczony pozostaje wyruszenie samochodami do kolejnego miejsca noclegu i tam  zabezpieczenie bazy wraz z przygotowaniem kolejnego noclegu,  posiłku dla utrudzonych pielgrzymów a w razie potrzeby pomocy medycznej.


 

Organizacja pielgrzymki trwa niemal cały rok. Praktycznie po powrocie z Jasnej Góry, Pani st. kpt Elżbieta Bulikowska rozpoczyna przygotowania do kolejnej pielgrzymki . Przygotowuje m.in. podziękowania dla osób wspierających pielgrzymów, informatory,  plakaty, znaczki, identyfikatory czy  zabezpieczenia przyszłorocznego wędrowania.