† OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW †   † NA JASNĄ GÓRĘ †

Pielgrzymka obejmuje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ich rodziny. Pielgrzymuje jako grupa niezależna z Pielgrzymką Rodzin Diecezji Warszawsko ‑ Praskiej.

Pielgrzymka trwa od 5 do 14 sierpnia. W godzinach południowych, wchodzimy na Jasną Górę, dzień przed Wniebowzięciem. Wyruszamy z Warszawy z Bazyliki Katedralnej Świętego Floriana (kościoła strażaków) o godz 6.00 zaczynając nasze wędrowanie od błogosławieństwa. Następnie kierujemy się do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej (parafia Narodzenia Pańskiego w Warszawie) na Mszę świętą o godz.  7.00  gdzie też łączymy się z Pielgrzymką Rodzin Diecezji Warszawsko ‑ Praskiej.

W umundurowaniu wyjściowym:

wychodzimy z Katedry Świętego Floriana,

wchodzimy uroczyście na Jasną Górę.

Aktualności:

Plakat Pielgrzymkowy 2018

Więcej…

Informator Pielgrzymkowy 2018

Więcej…

NOCLEGI CZĘSTOCHOWA


Wybierając się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, często nie zawracamy sobie głowy szukaniem noclegów w Częstochowie. Najważniejsza jest droga i jej przeżywanie, modlitwy i wsłuchiwanie się w konferencje i w samego siebie. Musimy jednak pamiętać, że  pielgrzymka kończy się w dniu przyjścia na Jasną Górę tj. 14 sierpnia  po mszy świętej i odebraniu bagaży z Komendy Miejskiej PSP. Przypominamy, że organizatorzy pielgrzymki nie zabezpieczają powrotu z Częstochowy oraz nie zapewniają noclegów w Częstochowie.

Więcej…